Jak nastavit prodejní cenu a kolik spolkne provize makléře

Někteří klienti se domnívají, že správná prodejní strategie je nastavit cenu o několik stovek tisíc výše a čekat na správného člověka. Vždyť se na prodej nespěchá. Samozřejmě vždy je cílem prodat co nejlépe. Správná prodejní strategie – a to můžu z mnohaletých zkušeností potvrdit – však vypadá poněkud jinak.

Určení ceny je velice důležitá část obchodu. Používám k tomu moderní nástroje, které čerpají z dat katastrálního úřadu, tedy ze skutečných prodejních cen. Znám specifika lokality, v níž působím, a v případě potřeby se radím s kolegy z oboru.

Zaměřuji se na vystavení vaší nemovitosti do těch správných „výkladních skříní“, proto vám nabídnu 33 inzertních serverů. Společně se dohodneme, jak často budu váš inzerát topovat (posouvat na přední příčky ve vyhledávání), aby oslovil co nejširší publikum.

Vyhledání bonitního kupujícího je další krok k úspěšnému prodeji. Spolupracuji se zkušenými finančními poradci, kteří vážného zájemce prověří. Vyhnete se tak situacím, kdy čekáte týdny či měsíce, zda váš potenciální kupec dostane od banky úvěr, a mezitím vám utečou jiní bonitní zájemci. Poptávek výrazně ubylo a bylo by nešťastné domnívat se, že za dveřmi stojí dalších pět lidí, kteří nemovitost koupí. Trh se opravdu mění.

Základem je nenastavit cenu ani nízko, ani příliš vysoko. Je dobré nespoléhat se pouze na ceny uvedené na inzertních serverech a porovnat je se skutečnými transakčními cenami, za které se nemovitosti skutečně prodaly. Nechte si v této oblasti poradit a porovnejte svou představu s posudkem makléře, který v lokalitě působí a dobře ji zná.

A jak je to s provizí? Na trhu se cena provize, kterou realitní kanceláři zaplatíte, běžně pohybuje mezi dvěma a pěti procenty z prodejní ceny. Výši své provize vám ráda sdělím na úvodní nezávazné schůzce, kde se zároveň dozvíte přesný rozsah služeb, které ode mě za provizi dostanete.

Podívejte se na další aspekty, se kterými vám jako zkušená makléřka můžu pomoct: kompletní služby spojené s prodejem a kvalitní prezentace vaší nemovitosti.

Máte nemovitost na prodej a potřebujete se poradit? NAPIŠTE MI. Stačí vyplnit kontaktní formulář pod článkem.

  Kontakt

  Tel. +420 605 765 658 • Email  info@klarakyliankova.cz

  Chmelova 550, Kralupy nad Vltavou
  Šafaříkova 201/17, 120 00 Praha 2


  KlaraKyliankova, sr.o.
  Korunní 2569/108, Vinohrady, Praha 10, 101 00
  IČ: 09587331, DIČ: 09587331