Kvalitní prezentace je to, co prodá váš dům

Rozhodli jste se prodat dům a nevíte, kde začít? Odpověď jednoznačně zní: připravte nemovitost a dobře ji prezentujte. Z dosavadních zkušeností můžu bez nadsázky prohlásit, že tuto etapu není radno podcenit, natož úplně přeskočit.

Samozřejmě se může stát, že není čas nebo chybějí finance na úpravy, zejména když je nemovitost určena k rekonstrukci. Přesto je nutné se této fázi věnovat, přinese totiž sladké ovoce. Už několikrát se mi podařilo (k velkému překvapení majitelů) prodat nemovitost za cenu o 5 až 15 % vyšší, než se očekávalo. Jen díky zdánlivým drobnostem, jako je výmalba, menší opravy či úklid.

Kupující se rozhoduje na základě emocí. Vím, jak vytvořit ten správný dojem, aby dům potenciálního zájemce o koupi zaujal a řekl si: to je on, ten chci! Velmi tomu napomůže tzv. home staging čili stylizace interiéru. K tomu patří vhodně zvolený nábytek, dekorace, čistota a příjemná vůně. Takto lze připravit panelákový byt v původním stavu, zrekonstruovaný byt, starší RD v malé obci i další typy nemovitostí – každá má co nabídnout.

A jak zajistit, aby uživatel internetu nepřešel vás inzerát bez povšimnutí, ale naopak aby od něj nemohl odtrhnout zrak? Chce to poutavé, dokonale ostré fotografie domu i blízkého okolí a správně zvolenou kompozici snímků. Šance oslovit potenciální kupce zvýší 2D a 3D plánky, videoprohlídka a kvalitní popis nemovitosti.

Dobrá RK a šikovný makléř vám pomůžou umístit inzerát na nejlepších a nejnavštěvovanějších realitních serverech. Mohou totiž čerpat množstevní slevy za inzerci a dokážou alespoň jedenkrát týdně tzv. topovat váš inzerát, tedy posunout ho na vyšší pozice ve vyhledávání. Zvyšuje se tak šance, že váš inzerát uvidí mnohem větší počet potenciálních kupců.

Skvělá prezentace je jedním z předpokladů úspěšného prodeje. Podívejte se na další aspekty, se kterými vám jako zkušená makléřka můžu pomoct: nastavení prodejní ceny a kompletní služby spojené s prodejem.

Máte nemovitost na prodej a potřebujete se poradit? NAPIŠTE MI. Stačí vyplnit formulář pod článkem.

  Kontakt

  Tel. +420 605 765 658 • Email  info@klarakyliankova.cz

  Chmelova 550, Kralupy nad Vltavou
  Šafaříkova 201/17, 120 00 Praha 2


  KlaraKyliankova, sr.o.
  Korunní 2569/108, Vinohrady, Praha 10, 101 00
  IČ: 09587331, DIČ: 09587331