Rozdíly mezi makléři aneb jaké služby vám nabídnu já

Když jsem začínala v roce 2014 jako realitní makléřka, měla jsem představu, že všichni kolem jsou zkušenější a jistě nabízejí stejné služby jako já. Ale omyl – každý makléř je jiný a někdy není v jeho možnostech nabídnout klientovi vhodné služby, ať už kvůli vlastní neochotě, nebo vysokým odvodům realitní kanceláři.

Díky kvalitní práci, lidskému přístupu a ochotě naslouchat jsem dostala šanci a nyní mohu s klidem říci, že mohu nabídnout zkušenosti a díky spolupráci se společností Qara navrch kvalitní služby.

Jaké služby u většiny nemovitostí zajistím sama nebo s pomocí prověřených profesionálů?

 • Nezávazná schůzka
 • Určení ceny
 • Prověření právní stránky nemovitosti
 • Komunikace s bytovými družstvy nebo správci nemovitostí u bytových jednotek
 • Příprava nemovitosti – vymalování, vyklizení, homestaging
 • Nafocení profesionálním fotografem
 • Videoprohlídka
 • 2D a 3D plánek
 • Nastavení prodejní strategie
 • Inzerce na nejdůležitějších serverech, topování inzerce
 • Vyhledání bonitního zájemce
 • Právní servis
 • Doručení smluv na katastrální úřad, zaplacení vkladu
 • Předání nemovitosti
 • Přepis energií – elektřiny, plynu, vody
 • Příprava daňového přiznání pro kupující

Sejdeme se na nezávazné schůzce, na které zjistíme, zda vám díky zkušenostem a obchodním schopnostem mohu přinést přidanou hodnotu člověka, který už prošel více než 150 převody nemovitostí.

Domluvíme se, co u dané nemovitosti je nebo není potřeba udělat, aby se dobře a rychle prodala.

Každá nemovitost si zaslouží jiný přístup, každá má své přednosti a nedostatky a je jen na makléři, jaké má obchodní zkušenosti a schopnosti, aby byl na konci spokojený prodávající i kupující.

Určení ceny je velice důležitá část obchodu. Pomohu vám stanovit cenu díky zkušenostem v dané lokalitě a spolupráci s kolegy napříč všemi sítěmi, se kterými cenu, pokud bude potřeba, projednám. V neposlední řadě používám k určení ceny skvělé moderní nástroje, které čerpají z dat katastrálního úřadu, tedy ze skutečných prodejních cen.

Dále se budu zabývat právní stránkou nemovitosti. Často se u starších domů, chat, ale i novostaveb setkávám s tím, že na pozemku stojí stavba, která není zapsána v katastru nemovitostí. Může se zdát, že pokud kupující souhlasí s prodejem ve stavu, v jakém stavby stojí, není nutné nic řešit. Ale věřte, že to tak není. Stále je tu fakt, že kupující kupuje nemovitost s právní vadou – a pokud klient hodlá financovat nákup nemovitosti hypotečním úvěrem, je to opravdu velký problém. Většina bank bude vyžadovat legalizaci staveb.

Dovedete si představit, kolik času zabere jednání s geodetem, projektantem, stavebním úřadem a katastrálním úřadem?

Snažím se prodávajícímu ušetřit opravdu maximum času. Klienta v případě plné moci zastupuji i v komunikaci s bytovými družstvy nebo správci nemovitostí u bytových jednotek, kde je potřeba zjistit přesné informace o měsíčních nákladech na provoz bytu, hospodaření celého domu, plánování oprav, energetickém štítku, vystavení bezdlužnosti, výši anuity apod.

Postarám se o přípravu nemovitosti, jako je zajištění vymalování a vyklizení, zútulnění prostoru díky nábytku a dekoracím, které zůstanou v nemovitosti po celou dobu prodeje. Samozřejmě jen v případě, pokud je to možné a žádoucí.

Zajistím nafocení a natočení videoprohlídky profesionálem, který má to správné vybavení a zkušenosti s focením a natáčením právě nemovitostí.

Pro lepší představivost kupujících doplníme inzerci o 2D a 3D plánek.

Někteří klienti se domnívají, že správnou prodejní strategií je nastavit cenu o několik statisíců výše a čekat na správného člověka – vždyť se na prodej nespěchá. Věřte, že ze zkušenosti je nastavení prodejní strategie velice důležité. A samozřejmě vždy je cílem prodat co nejlépe, to, co trh dovolí.

Vystavit vaši nemovitost na ty správné výkladní skříně je základ, proto vám nabízím 33 inzertních serverů. Při domluvě spolupráce si jasně nastavíme, jak často budu váš inzerát topovat, aby oslovil co největší publikum.

Vyhledání bonitního kupujícího je další krok k úspěšnému prodeji, proto vážného zájemce prověří zkušený finanční poradce. Několikrát jsem byla svědkem toho, že při samoprodeji ztratili prodávající několik týdnů i měsíců čekáním na kupujícího, kterému úředník v bance přislíbil hypoteční úvěr, jejž nakonec nezískal. Proto se podpis rezervační smlouvy realizuje pouze s prověřenými zájemci.

U neprověřeného klienta se může stát, že v tomto prověřovacím období ztratíte jiného bonitního zájemce a na dalšího budete čekat několik měsíců. Poptávek skutečně výrazně ubylo a bylo by nešťastné domnívat se, že za dveřmi stojí dalších pět lidí, kteří nemovitost koupí. Trh se opravdu mění.

Během vyřizování hypotečního úvěru (pokud je to nutné) se ladí kupní smlouva. Spolupracuji s ověřenými právními zástupci, kteří v rámci provize poradí s komplikovanými obchody, zajistí smlouvy, vyjednají vhodné podmínky s právníky protistrany a zajistí úschovu peněz.

Po podpisu smluv a přijetí peněz do úschovy doručí právní zástupce nebo makléřka smlouvy na katastrální úřad. Poplatek za vklad je zahrnutý v provizi.

Blížíme se do finále. Předání nemovitosti je většinou emotivní záležitost – prodávající opouští část svého života. Proto je asistence makléřky žádoucí, aby připravila všechny podklady do předávacího protokolu a podala vám informace, co vás ještě čeká ohledně daně z nabytí nemovitosti a případně daně z příjmu, a vy jste se mohli se svou nemovitostí v klidu rozloučit.

Pro většinu makléřů zde práce končí.

U mě máte o další starost méně, přepisy energií také dokončím já. Myslím, že většina klientů tuto službu vzhledem k časové vytíženosti uvítá.

Těším se na naše setkání.
Klára

KontaktTel. +420 605 765 658 • Email  klara.kyliankova@qara.cz

Chmelova 550, Kralupy nad Vltavou
Šafaříkova 201/17, 120 00 Praha 2